Uroczystości Niepodległościowe w Jedlinie-Zdroju

98 rocznica odzyskania niepodległości w naszym mieście, rozpoczęła się Mszą Św.  w intencji Ojczyzny, którą odprawił ks. Prałat Ryszard Uryga wspólnie z ks. Markiem Nowakiem w Kościele p.w. Trójcy Świętej. Po Nabożeństwie, władze miasta, radni, delegacje stowarzyszeń i związków oraz mieszkańcy udali się pod Miejski Obelisk, przy którym wartę pełnili Żołnierze oraz Harcerze. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego Przedstawiciele lokalnych instytucji złożyli wiązanki kwiatów oddając hołd poległym. Głos zabrał Burmistrz Miasta Leszek Orpel. W swoim wystąpieniu podkreślił wartości historyczne w dziejach naszej ojczyzny. Oprawę muzyczna zapewnili uczniowie Miejskiej Szkoły Podstawowej im. J. Korczaka oraz Gimnazjum Miejskiego im. J. Pawła II.

Popołudnie w mieście można było uczcić w  restauracjach i kawiarniach, które na ten dzień przygotowały specjalną promocję kulinarną pod hasłem: „Niepodległość uczcić ze smakiem Jedliny”.

Red. i fot. Urząd Miasta