4. Wałbrzyski Międzynarodowy Rajd Pojazdów Zabytkowych

W minioną sobotę odbył się Rajd Pojazdów Zabytkowych, którego trasa przebiegała również przez nasze miasto. Było co oglądać. Na trasie przejazdu zameldowało się 106 załóg z Polski, Czech i Niemiec. Oprócz sportowej rywalizacji podczas 60-cio kilometrowej trasy, jej uczestnicy mieli zaplanowane postoje w atrakcyjnych turystycznie miejscach regionu. I tak oprócz wizyty w Pałacu Jedlinka uczestnicy rajdu zaprezentowali prawdziwy kunszt motoryzacji podczas postoju na Placu Zdrojowym w Jedlinie-Zdroju. Dla licznie zgromadzonej publiczności była to prawdziwa gratka.

To był widowiskowy pokaz elegancji i klasy, jaką reprezentowały zarówno doskonale utrzymane pojazdy, jak i ich załogi, które potrafiły świetnie wcielić się w klimaty dawnych czasów.

Organizatorem czwartej edycji Rajdu było Stowarzyszenie Moto Weteran Wałbrzych, a jednym z partnerów Gmina Jedlina-Zdrój.

red. i fot. Centrum Kultury Jedlina-Zdrój