Jedlina-Zdrój w rejonie ogólnopolskiej akcji ,,Szlachetnej Paczki”

SZLACHETNA PACZKA to projekt Stowarzyszenia WIOSNA, który w wyjątkowy sposób inspiruje ludzi do stawania się kimś więcej, do wygrywania swojego życia i zostania Bohaterem. To wizja nowego kraju, w którym podziały między bogatymi a biednymi zostają zniesione.

Do SZLACHETNEJ PACZKI włączane są rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej z niezależnych od siebie przyczyn. Docieramy do prawdziwej biedy – tej ukrytej, a nie tej, która krzyczy i żąda pomocy. W Polsce nie brakuje osób, które nauczyły się wyglądać na ubogie i dzięki wzbudzaniu litości, zarabiają na swojej „biedzie”. Takim ludziom nie pomagamy.

Naszym celem jest mądra pomoc, czyli taka, która daje szansę na zmianę. Dlatego do Paczki trafiają te rodziny, dla których kontakt z wolontariuszem oraz wsparcie materialne będą impulsem do zmiany.
Zwracamy szczególną uwagę na:

- historię rodziny i przyczyny jej trudnej sytuacji,
- dochód przypadający na jednego członka rodziny,
- postawę – czy rodzina podejmuje jakieś kroki, by zmienić swoją sytuacją,
- przynależność do jednej z kategorii, które określają sytuację rodziny tj. Choroba, niepełnosprawność, starość i samotność, wielodzietność, niepełnosprawność dzieci, samotni rodzice.

Liderem Rejonu  jest  Pani Magdalena Kandefer, wolontariuszami na terenie miasta Jedlina-Zdrój zostały Panie:Magdalena Krystyniak i Magdalena Pawlaczyk.

Jak można zgłosić rodzinę lub osobę samotną do „Szlachetnej Paczki”?To proste! Należy przekazać informacje wolontariuszkom z Jedliny-Zdrój  albo pracownikom Ośrodka Pomocy Społecznej. Można również wypełnić zgłoszenie na stronie www.szlachetnapaczka.pl Rozglądnijmy się wokół. Może obok Ciebie żyje osoba czy rodzina, której warto pomóc.

Kontakt z Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Jedlinie-Zdroju: osobisty lub tel: 74 8455 356

18 listopada br. nastąpi otwarcie Bazy osób potrzebujących. Zadbajmy o to by w Bazie tej znaleźli się również mieszkańcy Naszej Gminy – Ci dla których dedykowana jest ta forma pomocy. Finał czyli przekazanie paczek od darczyńców dla osób, które zakwalifikują się do Bazy Świątecznej Paczki nastąpi w dniach 9-10 grudnia br.

Z góry dziękujemy mieszkańcom za włączenie się w akcję.