Gmina dofinansuje wymianę pieców

W dniu 27 kwietnia br. Rada Miasta Jedlina-Zdrój jednogłośnie podjęła Uchwałę Nr XXVII/163/17 w sprawie określania zasad dotacji celowej ze środków budżetu gminy Jedlina-Zdrój na dofinansowane kosztów zadań inwestycyjnych związanych z ograniczeniem niskiej emisji na terenie miasta Jedlina-Zdrój.

Jest to kolejna - po pilotażowym programie „Błękitny węgiel” - inicjatywa samorządu w walce z zanieczyszczonym powietrzem.

Założeniem podjętej uchwały jest udzielenie dotacji osobom, które zdecydują się na wymianę ogrzewania z węglowego na ekologiczne: gazowe, elektryczne, olejowe i pompy ciepła. Dotacja  będzie jednorazowa, a jej wysokość wyniesie do 50% wartości poniesionych kosztów, ale nie więcej niż 7 tys. zł. Dofinansowanie obejmuje zakup i montaż ekologicznych urządzeń grzewczych wraz z niezbędną armaturą, przy jednoczesnej, trwałej likwidacji ogrzewania węglowego.

Dotacja obejmuje właścicieli nieruchomości znajdujących się na terenie miasta Jedlina-Zdrój (domów jednorodzinnych i mieszkań), a także przedsiębiorców, których miejsce prowadzenia działalności gospodarczej mieści się w budynkach wspólnot mieszkaniowych. Pomoc finansowa będzie udzielana na wniosek osoby zainteresowanej po podpisaniu stosownej umowy. Więcej informacji będzie dostępnych na stronie internetowej miasta Jedlina-Zdrój po uprawomocnieniu się  w.w. Uchwały. Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do bieżącego poznawania aktualności na stronie: www.jedlinazdroj.eu.

Red.i fot.

UM Jedlina-Zdrój