Polish Czech English French German

Szukaj

Aktualności - Dla Mieszkańca

Płać podatek tam, gdzie mieszkasz – to do Ciebie wróci!

Zamelduj się i zostaw podatek w Gminie JEDLINA-ZDRÓJ - Jeśli kupiłeś lub wybudowałeś dom w naszej Gminie albo mieszkasz w niej bez meldunku - zamelduj się lub zgłoś ten fakt do Urzędu Skarbowego. Dzięki temu część twoich podatków wpłynie do budżetu Gminy. Z każdego 1000 zł zapłaconego przez podatnika podatku dochodowego, 380 zł trafia do Gminy. Im więcej ma mieszkańców, tym więcej podatków wpływa do budżetu. Więcej pieniędzy w budżecie oznacza więcej zrealizowanych inwestycji. Wystarczy w zeznaniu podatkowym PIT za 2016 rok wpisać miejsce zamieszkania - gminę Jedlina-Zdrój lub zameldować się na terenie naszej gminy. Aby zameldować się w Jedlinie-Zdroju wystarczy przyjść do Urzędy Miasta i złożyć odpowiedni wniosek w Biurze Obsługi Klienta. 

Jak płacić podatki w Jedlinie-Zdroju ? – to proste !

·         Rozliczając się z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT), wskaż w zeznaniu podatkowym jako miejsce, w którym mieszkasz miasto Jedlina-Zdrój.

·         Zeznanie podatkowe złóż osobiście lub prześlij pocztą do Urzędu Skarbowego w Wałbrzychu nie później niż do 30 kwietnia 2017r. Formularz dostępny jest w każdym Urzędzie Skarbowym lub na stronie Ministerstwa Finansów.

·         Nie musisz zawiadamiać o zmianach poprzedniego urzędu skarbowego - urzędy skarbowe same wymienią między sobą informacje i zaktualizują Twoje dane.

·         Jeśli w ciągu roku zajdzie potrzeba aktualizacji Twoich danych np. zmiana rachunku bankowego do zwrotu nadpłaconego podatku, na składany w Urzędzie Skarbowym formularz ZAP 3 w pozycji B2 wpisz jedliński adres jako miejsce zamieszkania.

·         Jeśli z podatku dochodowego od osób fizycznych rozlicza Cię Twój płatnik (pracodawca), zawiadom go, że miejscem Twojego zamieszkania na dzień 31 grudnia 2016 r. jest miasto Jedlina-Zdrój.

·         W przypadku wspólnego rozliczenia małżonków, gdy mają różne adresy zamieszkania, aby podatki z PIT wpłynęły do Jedliny-Zdrój, przynajmniej jeden z małżonków musi mieć jedliński adres i rozliczyć się w Urzędzie Skarbowym w  Wałbrzychu.

·         Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą, podlegający wpisowi do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej dokonują zmian w zakresie miejsca zamieszkania, które następnie podają  w rocznym rozliczeniu podatkowym (najczęściej PIT-36), składając wniosek do druku CEIDG – 1. Wniosek taki składa się w dowolnym urzędzie gminy.

Dołączcie do mieszkańców, którzy mają wpływ na budżet naszej gminy! 

Dodatkowe informacje

Strona może korzystać z plików cookies w celu realizacji usług, zgodnie Polityką Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Polityka Cookies .