O zdrowiu w Jedlinie-Zdroju

W dniu 2 grudnia br. w hotelu  Jedlinka odbyły się warsztaty  „Piramida zdrowia”. W trzech blokach uczestnicy mogli dowiedzieć się jak zadbać o swoje zdrowie  wg współczesnych trendów. Każdy z  Ekspertów w przystępny sposób przekazywał informację o tym jak zdrowo się odżywiać, jak radzić sobie ze stresem czy też jak wykonywać ćwiczenia rozluźniająco-rozciągające. Pani Psycholog przybliżyła właściwe zachowania wynikające z reakcji na stres, a Pani Instruktor rekreacji ruchowej przygotowała zestaw ćwiczeń niezbędnych dla prawidłowej postawy. Warsztaty z przyrządzania posiłków prowadzone wspólnie przez Burmistrza Miasta i Arkadiusza Matrasa – studenta dietetyki (absolwenta jedlińskiego Gimnazjum) cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Każdy  z biorących udział w warsztatach mógł posłuchać cennych wskazówek i spróbować własnoręcznie wyciśniętego soku, przygotowanego pełnego śniadania, deseru na bazie banana czy też ciasta z czerwonej fasoli.

Na podsumowaniu uczestnicy wypełniając ankietę  zgodnie stwierdzili, że  było to bardzo ciekawe spotkanie,  które należy cyklicznie kontynuować.

Red. i fot. UM Jedlina-Zdrój