W Powiecie Wałbrzyskim ludzie najbardziej chcą mieszkać w Jedlinie - Zdroju

28 listopada br. w Serwisie Samorządowym PAP opublikowany został ranking gmin dotyczący migracji ludności w 2015 roku. Po przeanalizowaniu 2478 gmin okazało się,  że wysokie dodatnie saldo migracji, określające przyrost ludności na pewnym terytorium, występuje głównie w gminach położonych na obrzeżach dużych miast, które oferują pracę, edukację i szeroki zakres usług publicznych zarówno dla ludzi młodych jak i dla seniorów.

Twórcy rankingu badając napływ ludności na 1000 mieszkańców, za każdą osobę przyznawali gminie po jednym punkcie. Największe dodatnie wartości wskaźnika migracji odnotowały gminy wiejskie.

Jedlina – Zdrój znalazła się na 214 miejscu w Polsce i na 1 miejscu w Powiecie Wałbrzyskim. W naszym mieście napływ ludności na 1000 mieszkańców wyniósł 16,10,  odpływ – 9,86, a saldo migracji jakie Jedlina – Zdrój osiągnęła w ubiegłym roku wyniósł 6,24.

Dla nas jest to niezmiernie satysfakcjonujące, gdyż niezależne badania pokazały, że coraz więcej osób przeprowadza się do naszej miejscowości, bo warto.

Redakcja: U.M. foto. U.M.